Als CDA Land van Cuijk vinden we het belangrijk dat evenementen in onze gemeente goed ondersteund worden. We begrijpen dat er zorgen en frustraties zijn bij organisatoren nu het lenen van marktkramen of dranghekken niet langer mogelijk is. Dit is een verandering die voor velen onverwacht kwam, en daar moet meer duidelijkheid over komen.
In de voormalige gemeente Sint Anthonis konden organisatoren van evenementen dranghekken en marktkramen lenen vanuit de gemeentewerf. Na de herindeling nam de gemeente Land van Cuijk deze regeling over, zodat evenementen zonder problemen door konden gaan. In 2023 werden vanuit de werf in Wanroij 12 keer marktkramen uitgeleend en in Grave 5 keer.
Nu blijkt echter dat marktkramen niet langer via de gemeente te reserveren zijn. Dit is niet goed gecommuniceerd, waardoor veel organisatoren pas bij de aanvraag van hun vergunning ontdekken dat ze zelf op zoek moeten naar alternatieven.
CDA-raadslid Joep Baltussen kan er met zijn hoofd niet bij: "Koningsdag. De jaarlijkse spellenmiddag voor de jeugd. De kindervakantieweek. Altijd konden organisaties in Sint Anthonis rekenen op de kramen en verkeershekken van de gemeente. Ze werden bij de vergunningaanvraag toegezegd. Een goede service om het organisaties van evenementen makkelijker te maken."
Wij vinden het belangrijk dat de gemeente hier beter over communiceert met organisatoren. Evenementen zijn essentieel voor de leefbaarheid in onze dorpen, en de vrijwilligers die zich hiervoor inzetten verdienen duidelijkheid en ondersteuning. Wij blijven dit onderwerp aankaarten en zoeken naar oplossingen, zodat evenementen soepel kunnen blijven verlopen.
Joep Baltussen heeft hierover schriftelijke vragen aan het college gesteld. Deze vragen lees je via deze link. Lees ook het artikel in De Gelderlander van 11 maart 2025.