Een vrouw met een leven waar veel muziek in zit, dat is zeker van toepassing op Sandra Raijmakers. De 47-jarige zangeres uit Venray heeft roots in Sint-Anthonis - haar moeder woont om de hoek van Oelbroeck - is voor het eerst van de partij bij Vrienden van Oelbroeck Live.
Sandra komt uit een muzikaal nest, haar vader speelde jarenlang in een bluesband. Toch is ze echt selfmade want afgezien van “een beetje zang- en gitaarles” heeft ze zelf haar carrière in de muziek opgebouwd. “Op mijn 15e kocht ik een oud gitaartje Als er ergens een live-band stond te spelen, vroeg ik vaak of ik mee mocht doen.” Terwijl ze werkte aan haar maatschappelijke carrière, ze heeft een master in onderwijskunde, trad ze op in verschillende popbandjes. Tegenwoordig zingt en speelt ze in verschillende gezelschappen, zowel hobbymatig als professioneel. Ze begeleidt een popkoor en zingt in Linger, een trio dat popsongs brengt in een eigen jasje.
Haar debuut als zangeres was op de stageschool waar ze als leerkracht werkte. “Ik zong een lied van Paul de Leeuw, ik weet nog dat ik super zenuwachtig was!” Dat ligt intussen ver achter haar, zeker nu Sandra als zzp'er met ‘Muziekvertellingen’ – persoonlijke verhalen, afgewisseld met passende muziek - bijzondere gelegenheden opluistert. “Ik vind het leuk om de diepte in te gaan met muziek. Dat kan ik kwijt in de muziekvertellingen.” Een heel ander publiek treft ze in verzorgingshuizen. “Ik ben altijd op zoek naar verbinding. Ik wil mensen een leuke avond bezorgen.” En ook op een gala weet ze de harten van haar publiek te veroveren. “Onlangs traden we op tijdens een studentengala in kasteel Aldendriel in Mill. Daar ging het dak eraf!”
Met haar lage en zwoele stem zingt Miss Alexandra, zoals haar artiestennaam luidt, graag soul en jazzy nummers, zoals Summertime en These Boots Are Made For Walking. Dat kan in Oelbroeck ook zo maar gebeuren, maar welk nummer moet een verrassing blijven.
Van Vrienden van Oelbroeck Live (powered by James Autoservice Coopmans) had ze nog nooit gehoord, tot Marc Thijssen haar benaderde. Marc, die ze nog kent van haar jeugdjaren, wist haar zonder moeite over de streep te trekken. “De opzet lijkt me hartstikke leuk om zoveel mensen bij elkaar te brengen voor muziek. Ik verwacht dan ook dat heel Sint Tunnis en omstreken uitloopt om erbij te zijn!”
Kaarten online te koop en aan de balie via Oelbroeck.