Samenwerking tussen Dorpsteam en Informatiepunt BiblioPlus
Er kwam een dame bij het Informatiepunt van de biblioPlus omdat er problemen waren met de bank. Eerder kon mevrouw met haar vragen bij haar bank binnenlopen, maar het kantoor in Sint Anthonis is opgeheven daardoor kon ze niet meer haar bankzaken doen zoals ze gewend was, mevrouw is niet in het bezit van een computer.
De medewerker van het informatiepunt vroeg aan mevrouw of ze het fijn zou vinden wanneer er iemand van het Dorpsteam met haar zou komen praten over de toekomst. Mevrouw gaf aan dit fijn te vinden.
Door Sociaal werk werd er een afspraak gemaakt en is er gesproken over de toekomst.
Als eerste is er (uiteraard met toestemming van mevrouw) een gesprek met een broer van mevrouw gepland, Het bleek dat de familie evenals mevrouw zorgen hadden, qua geldzaken, maar ook in huis en vooruitkijkend naar de toekomst. Familie kon zelf de ondersteuning die wenselijk was niet bieden, broers en zussen zijn, net als mevrouw, op leeftijd.
In samenwerking en overleg met mevrouw en haar familie is er Bewindvoering ingezet, is er een inschrijving bij Mooiland geregeld en alarmering aangevraagd. Ivm de veiligheid van mevrouw is haar bed naar beneden gehaald. Ook de woning en de tuin zijn weer veilig en bewoonbaar gemaakt voor de toekomst.
Het woongenot van mevrouw is verbeterd. Ze kan weer genieten van haar woning en tuin.
Mevrouw en familie waren erg blij met de daadkrachtige hulp en ondersteuning die er geboden is.
Met vriendelijke groet,
Caroline Hoogeveen
Sociaal werker gemeente Sint Anthonis
Open de blauwe link voor meer informatie over het Dorpsteam.